Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel Ortaklığı (PPP) projeleri kapsamında ihale edilen Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi işi, Kocaeli Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. tarafından üstlenildi.

Kocaeli Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. (SPV) ile GAMA-Türkerler Adi Ortaklığı arasında EPC sözleşme imzalandı. Proje, 368.668 m² arsa alanı üzerine inşa edilecek olup, toplam inşaat alanı 335.648 m² ve yatak kapasitesi 1.180’dir.

Sağlık kampüsü; Ana Hastane Binası, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri ve Teknik Servis Binalarından oluşuyor.

İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Özel Ortaklığı (PPP) projeleri kapsamında ihale edilen İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü Projesi Yapım İşleri ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi işi, İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. tarafından üstlenildi.

İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. (SPV) ile Türkerler-GAMA Adi Ortaklığı arasında EPC sözleşme imzalandı.

Sözleşmeye göre toplam inşaat alanı 573.547 m² olup, yatak kapasitesi 2.060’dır. Sağlık kampüsü; Ana Hastane Binası, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri ve Teknik Servis Binalarından oluşuyor.

Vyksa 250.yıl Projeleri

Otel Kompleksi inşaatı, Kafe inşaatı ve Kültür Merkezi renovasyonu:

  • Otel Kompleksi: Avrupa standartlarında beş yıldız seviyesinde, toplam 87 adet standart oda, 5 adet delux ve 1 adet kral dairesinden oluşan imalat kalemlerinin tüm tasarım işlerini (dekorasyon dahil), inşaasını ve işletmeye hazır hale getirilmesi gerçekleştirildi.
  • Kafe-Kantin Binası: Yaklaşık 700 m2 alana sahip, toplam 180 kişiye hizmet verecek olan imalat kalemlerinin tasarımını, inşaasını ve işletmeye hazır hale getirilmesini kapsar. Üst taşıyıcı yapı tamamen Finlandiya’dan satın alınan ahşap blok elemanlardan imal edildi.
  • Kültür Merkezi Binası: Mevcut çatı-yağmur drenaj sistemi, dış cephe boya ve sanatsal imalatlar ile kapı ve pencere imalatlarının tamir ve yenilenmesi yapıldı.

100+147 Adet Konut ve Sosyal Tesisler

Balgaddy projesi kapsamında 100+147 apartman, dubleks ve teraslı konut yapımı gerçekleştirildi.

Konutlar engelli insanlar, tek kişi veya büyük ailelere yönelik olacak şekilde çeşitlendirildi. Proje, konut kooperatifleri, konut kuruluşları veya bireysel taleplere cevap vermek üzere planlandı. Projenin yerleşimi Balgaddy A ve B projelerinin devamı niteliğinde ağaçlıklı yollar etrafındaki konutlar ile diğer tarafında Balgaddy-D projesi konutları ile çevrelenmiş bir parktan oluşuyor. Proje çeşitli mimarlar ve Güney Dublin County Council tarafından geliştirilen, Güney Lucan Bölgesi’nde 600 konut yapımını içeren master konut projesinin bir parçasıdır. Balgaddy B ve C projelerinin ana konsepti kullanılmayan bölgelerde yoğun yaşam mekanları oluşturuyor. Balgaddy E projesi ise Güney Dublin County Council için orta yoğunlukta 100 konut ve 2 alışveriş merkezini içeriyor.

GAMA Construction Ireland Limited Merkez Bina İnşaatı

4 katlı, iki girişli 29 oto kapasiteli bodrum otoparkı ve 300 m2‘lik çok amaçlı depolama alanı ile 5.272 m2‘lik kapalı alanlı bina inşaatı yapıldı.

Northwood yüksek teknik özelliklerle inşa edilen binanın dış cephesi, ‘Techrete’, Portland Taşı ve Granit ile kaplandı. Bunu tamamlayan düzlemsel geniş cam yüzey, binanın konumuna uyan bir dış kaplama meydana getirdi. İç mekanda çift kat yükseklikteki camlı iç avlu, kireç taşı-granit döşeme kaplamasıyla çekici bir resepsiyon alanı sağlarken tuvalet alanları, döşemelerin ve duvarların kaliteli seramik karo kaplaması, yüksek kaliteli tesisat donanımları, elektrikli duşlar ve el kurutucular, büro alanlarında binanın genel kalitesine uygun kaplamalar kullanıldı.

87 Konut İnşaatı, Çevre ve Saha Düzenleme İşleri

87 konut ve yeni kamusal karayolu ile yaya yolları, otopark alanları, özel ve genel peyzaj işlerinin yapımı gerçekleştirildi.

Sitenin kuzey yarısına dokuzar daireden oluşan, U şekilli, üçer katlı yedi bina yerleştirilmiş; binalar, güneye cepheli olarak, dahili yeni yola bakan özel mülkiyetteki avluların etrafında düzenlendi. Binalar, Santry Avenue’ye, 3. Etaba ve Gilroy McMahon Architects firmasının 1. Etap apartman dairelerine uyumlu olarak 3 katlı tasarlandı. Binaların yan taraflarında otopark olanağı sağlandı. Arka bahçeli, ikişer katlı evlerin terasları, sitenin güney yarısıyla hizalı olup arkaları, mevcut Coultry evlerine bakıyor. Her teras, karşısındaki apartmana denk gelen, U şeklinde düzenlendi. Altyapı servis hatları site yolunun altından geçirildi. Tüm apartman daireleri, ‘kendi kapısı’na erişim olanağına ve güneye veya batıya bakan büyük teraslara sahip. Zemin katlardaki apartman dairelerinin ise özel bahçeleri bulunuyor.

73 Konut, Sosyal Merkez, Çevre ve Altyapı İşleri

73 Konutun ve sosyal merkezin tüm çevre ve saha düzenleme, altyapı ıslah işleri ile birlikte yapımı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Fortlawn/Sheepmore sitesi, kapsamlı ve başarılı bir yenilenme sürecinden geçti. Sitede oturanlarca “Saha Islah Programı” gereğince yapılması istenilen, yol şeritlerinin kapatılması, toplum karşıtı davranışlara açık alanların bahçelere katılması, Fortlawn ve Sheepmore sınırına çeki düzen verilmesi, trafik düzenleme ve çevre peyzaj işleri yapıldı.

Balcurris I. Etap ve III. Etap – 90 Konut Ünitesi

90 evin ve apartman dairesinin, yollar ve drenaj sistemleri dahil altyapısıyla birlikte anahtar teslimi yapımı gerçekleştirildi.

Proje, ikişer ve üçer katlı evler ve apartman daireleri ile birlikte oyun sahaları, 7.555 m2‘lik kapalı bina alanı, 29.000 m2‘lik park alanı, 28.500 m2‘lik açık alanı bulunan iki parktan oluşuyor.

Balcurris III. Etap – Ballymun 74 Konut İnşaatı ve Çevre Düzenlemesi

Proje, 2’şer yatak odalı dubleks 20 konut, 3’er yatak odalı dubleks 5 konut, 2’şer yatak odalı 17 apartman dairesi, 2’şer katlı binalarda ve 3 veya 4 katlı apartmanlarda 3’er yatak odalı 32 konut dahil olmak üzere toplam 74 konutun, bütün yardımcı üniteler ve saha düzenleme işleri ile birlikte yapımından oluşuyor.

Balcurris 2’nin oluşturulması, Ballymun’un yeniden yapımına yönelik nazım planın gerçekleştirilmesindeki ileri bir aşamayı temsil ediyor. Proje kapsamındaki yeni 74 konut, teraslı iki katlı geleneksel evlerden dubleks ünitelere ve apartman dairelerine kadar çeşitli formlarda sağlanıyor. Üç ve dört kat formları kullanılarak Balbutcherlane üzerine doğru güçlü bir sokak manzarası elde edilirken ölçeğin iki katlı konut ölçeğine düşmesiyle güneydeki komşu Sandyhill Gardens Konut Sitesi’yle bağlantı kurulmuş oluyor. Tüm konutların güneş gören terasları veya özel arka bahçeleri ve kendi ön kapıları bulunuyor.