N18 Ennis Çevre Yolu ve N85 Batı Geçiş Otoyolu

N18 ulusal anayolun Dromoland’de Fergus çevre yolunun bittiği noktadan Crusheen’in 4 km güneyinde Cragard’a kadarki bölümünün yapımı ile N85 batı geçiş yolunun Claureen’den güneye doğru uzanıp, N68 yolunu Cahircalla’da, mevcut N18 yolunu Kiladysert’de kestikten sonra Killow’da yeni N18 doğu çevreyoluna bağlanacak şekilde yapımı gerçekleştirildi.

Bu projenin yapımı GAMA Construction Ireland Ltd. tarafından yürütüldü.

N2 Clontibret – Castleblayney Otoyolu, Castleblayney Çevre Yolu

15,8 km uzunluğunda 2+1 şeritli yüksek vasıflı yol ve 6 adedi alt geçitli toplam 12 adet köprü inşaatı GAMA Construction Ireland Ltd. tarafından üstlenildi.

Projenin kapsamında N2 ulusal karayolunun Clontibret köyü yakınında Moy Otra bölgesi ile Castleblayney’in güneyinde Carrickmacross arasındaki 15,9 km’lik bölümünün yeni bir güzergaha alınması yer aldı. Ayrıca, 2+1 şeritli yolun iki şeridi gidiş, bir şeridi dönüş yönünde yapıldı. Trafik akış yoğunluğuna göre güvenlik bariyerleri kullanılarak gidiş dönüş şeritleri ayarlanabiliyor. Sağa dönüşlere sadece kavşaklarda izin veriliyor ve seyir güvenliği artırılıyor.

Ballincollig Çevre Yolu Projesi

1. Etap: N18 doğu çevre yolunu oluşturan yollardan 12,6 km’lik yeni yolun iki hatlı, 1,2 km’lik yeni ve genişletilmiş yolun ise 10 m genişlikte tek hatlı olarak yapımı, N85 batı baypas yolunu oluşturan yollardan 2,5 km’lik yeni yolun iki hatlı, 4,6 km’lik yeni yolun ise tek hatlı olarak yapımı, N18 doğu baypası üzerinde üst geçitli 3 kavşağın rampalarıyla birlikte yapımı, N85 batı çevre yolu üzerinde yonca biçimli 6 kavşağın yapımı, 5 alt geçit dahil, büyük çaplı 10 sanat yapısının inşası, 4 üst geçit yan yol sapmalarının ve mevcut yollara 10 km’lik yeni bağlantı yollarının yapımı, 60 km’lik drenaj, çit çekme, kanal yapma, su şebekesi, aydınlatma, trafik ve yol işaretlerinin Avrupa Birliği standartlarına göre yapımı gerçekleştirildi.

2. Etap: Bandon yolu dönel kavşak işleri; Bandon yolu dönel kavşak anayolunun genişletilmesi, Ballincollig çevre yolundan Bandon yolu dönel kavşağına doğu çıkış rampası inşaatı, çift yönlü Helton-Buckley bağlantı yolu ve Bandon yolu dönel kavşağından Ballincollig çevre yoluna batı rampası inşaatı, Dunnes Mağzaları Bishopstown alışveriş merkezine ulaşım yolunun yapılması ve N71 yolunun yaklaşık 240 m genişletilmesi işleri gerçekleştirildi.

Bu proje, GAMA Construction Ireland Ltd tarafından yapıldı.