Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü, Kocaeli, Türkiye

Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü

Kamu Özel İş Birliği yatırımları ile yakından ilgilenen GAMA Holding, yurt içi ve yurt dışında ulaştırma, hastane ve diğer KÖİ projelerini takip etmektedir. Bu kapsamda T.C Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından Türkiye’de ilk defa uygulanan Kamu Özel Ortaklığı (Public Private Partnership – PPP) Sistemi ile gerçekleştirilen Entegre Sağlık Kampüsleri Projelerinden Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü ihalesini 2012 yılında kazanılmış, 2014 yılında proje anlaşmaları imzalanmıştır. GAMA Holding ve Türkerler Holding iş ortaklığıyla hayata geçirilen Kocaeli Hastanesinin temelleri 2017’de atılmıştır.

Türkiye çapında yapımına devam edilen 33 hastaneden en büyük beşi arasında yer alan, toplam inşaat alanı 383,192 m² olan Kocaeli (1.180 yataklı) hastane projesi, yapılan anlaşmalar çerçevesinde, anahtar teslimlerinden sonra 25 yıl boyunca yatırımcı ortaklık tarafından işletilecektir. İnşaat dönemi 36 ay içerisinde tamamlanarak halkın hizmetine sunulacak hastanenin toplam yatırım maliyeti yaklaşık 415 milyon Euro’dur.

Sağlık kampüsü; Genel Hastane, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Kalp ve Damar Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Binası olmak üzere altı hastaneden oluşmaktadır.

Location Icon
Konum

Kocaeli, Türkiye

Commercial Operation Icon
Ticari İşletmeye Giriş Tarihi

2020

Concession Period Icon
İmtiyaz Süresi

25 Yıl

Investment Amount Icon
Yatırım Bedeli

415 Milyon Euro