450 MW Whitegate Kombine Çevrim Santrali

450 MW Whitegate Kombine Çevrim Santrali, anahtar teslim (EPC) yapımı olarak üstlenildi.

1 adet GE 9FB gaz türbini, 1 adet GE A15 buhar türbini, 1 adet GE 450H jeneratörü, atık ısı kazanı ve santralin çalışması için gereken diğer yardımcı ekipmanları içeren 1 adet 109FB 50Hz tek şaft konfigürasyonlu güç santrali yapım işi gerçekleştirildi.

EPC sözleşmenin kapsamında; güç santralinin tüm konsept ve detaylı tasarımı, tüm ekipmanların satın alması, tüm inşaat işleri, tüm mekanik, elektrik, enstrüman ve kontrol sistemlerinin montajı ile testler, devreye alma işleri ve işveren personelinin eğitimi yer aldı.

N18 Ennis Çevre Yolu ve N85 Batı Geçiş Otoyolu

N18 ulusal anayolun Dromoland’de Fergus çevre yolunun bittiği noktadan Crusheen’in 4 km güneyinde Cragard’a kadarki bölümünün yapımı ile N85 batı geçiş yolunun Claureen’den güneye doğru uzanıp, N68 yolunu Cahircalla’da, mevcut N18 yolunu Kiladysert’de kestikten sonra Killow’da yeni N18 doğu çevreyoluna bağlanacak şekilde yapımı gerçekleştirildi.

Bu projenin yapımı GAMA Construction Ireland Ltd. tarafından yürütüldü.

100+147 Adet Konut ve Sosyal Tesisler

Balgaddy projesi kapsamında 100+147 apartman, dubleks ve teraslı konut yapımı gerçekleştirildi.

Konutlar engelli insanlar, tek kişi veya büyük ailelere yönelik olacak şekilde çeşitlendirildi. Proje, konut kooperatifleri, konut kuruluşları veya bireysel taleplere cevap vermek üzere planlandı. Projenin yerleşimi Balgaddy A ve B projelerinin devamı niteliğinde ağaçlıklı yollar etrafındaki konutlar ile diğer tarafında Balgaddy-D projesi konutları ile çevrelenmiş bir parktan oluşuyor. Proje çeşitli mimarlar ve Güney Dublin County Council tarafından geliştirilen, Güney Lucan Bölgesi’nde 600 konut yapımını içeren master konut projesinin bir parçasıdır. Balgaddy B ve C projelerinin ana konsepti kullanılmayan bölgelerde yoğun yaşam mekanları oluşturuyor. Balgaddy E projesi ise Güney Dublin County Council için orta yoğunlukta 100 konut ve 2 alışveriş merkezini içeriyor.

N2 Clontibret – Castleblayney Otoyolu, Castleblayney Çevre Yolu

15,8 km uzunluğunda 2+1 şeritli yüksek vasıflı yol ve 6 adedi alt geçitli toplam 12 adet köprü inşaatı GAMA Construction Ireland Ltd. tarafından üstlenildi.

Projenin kapsamında N2 ulusal karayolunun Clontibret köyü yakınında Moy Otra bölgesi ile Castleblayney’in güneyinde Carrickmacross arasındaki 15,9 km’lik bölümünün yeni bir güzergaha alınması yer aldı. Ayrıca, 2+1 şeritli yolun iki şeridi gidiş, bir şeridi dönüş yönünde yapıldı. Trafik akış yoğunluğuna göre güvenlik bariyerleri kullanılarak gidiş dönüş şeritleri ayarlanabiliyor. Sağa dönüşlere sadece kavşaklarda izin veriliyor ve seyir güvenliği artırılıyor.

400 MW Tynagh Kombine Çevrim Güç Santrali

Galway’deki ilk elektrik üretim santralı olarak Tynagh Energy Limited tarafından yaptırılan santral, ileri mühendislik ve en son teknolojik gelişmeleri içerdi. En temiz yakıt olan doğal gazı kullandığı için karbondioksit yayımlarını önemli ölçüde azaltan tesis Galway kenti ve bölgesine, güvenilir ve randımanlı elektrik temin etmektedir.

Yaklaşık 30 yıl ömrü olan santral, General Electric Company / General Electric International Inc. ve GAMA Güç Sistemleri konsorsiyumu tarafından anahtar teslimi sözleşmeyle inşa edildi. F sınıfı GE 9FA tasarımına sahip gaz türbinleri, 1980’lerin sonlarında geliştirilmiş ve emre amadelik, güvenilirlik bakımından kendilerini ticari açıdan kanıtlamışlardır. Buhar türbini ise, GE A15 ‘HEAT’ (yüksek randımanlı ileri teknoloji) model olup GE 9A5 elektrik jeneratörüne sahiptir. Hem A15 buhar türbininin hem 9A5 elektrik jeneratörünün tasarımı, kanıtlanmış teknoloji ürünü GE modellerin geliştirilmiş şeklidir.

Ballincollig Çevre Yolu Projesi

1. Etap: N18 doğu çevre yolunu oluşturan yollardan 12,6 km’lik yeni yolun iki hatlı, 1,2 km’lik yeni ve genişletilmiş yolun ise 10 m genişlikte tek hatlı olarak yapımı, N85 batı baypas yolunu oluşturan yollardan 2,5 km’lik yeni yolun iki hatlı, 4,6 km’lik yeni yolun ise tek hatlı olarak yapımı, N18 doğu baypası üzerinde üst geçitli 3 kavşağın rampalarıyla birlikte yapımı, N85 batı çevre yolu üzerinde yonca biçimli 6 kavşağın yapımı, 5 alt geçit dahil, büyük çaplı 10 sanat yapısının inşası, 4 üst geçit yan yol sapmalarının ve mevcut yollara 10 km’lik yeni bağlantı yollarının yapımı, 60 km’lik drenaj, çit çekme, kanal yapma, su şebekesi, aydınlatma, trafik ve yol işaretlerinin Avrupa Birliği standartlarına göre yapımı gerçekleştirildi.

2. Etap: Bandon yolu dönel kavşak işleri; Bandon yolu dönel kavşak anayolunun genişletilmesi, Ballincollig çevre yolundan Bandon yolu dönel kavşağına doğu çıkış rampası inşaatı, çift yönlü Helton-Buckley bağlantı yolu ve Bandon yolu dönel kavşağından Ballincollig çevre yoluna batı rampası inşaatı, Dunnes Mağzaları Bishopstown alışveriş merkezine ulaşım yolunun yapılması ve N71 yolunun yaklaşık 240 m genişletilmesi işleri gerçekleştirildi.

Bu proje, GAMA Construction Ireland Ltd tarafından yapıldı.

GAMA Construction Ireland Limited Merkez Bina İnşaatı

4 katlı, iki girişli 29 oto kapasiteli bodrum otoparkı ve 300 m2‘lik çok amaçlı depolama alanı ile 5.272 m2‘lik kapalı alanlı bina inşaatı yapıldı.

Northwood yüksek teknik özelliklerle inşa edilen binanın dış cephesi, ‘Techrete’, Portland Taşı ve Granit ile kaplandı. Bunu tamamlayan düzlemsel geniş cam yüzey, binanın konumuna uyan bir dış kaplama meydana getirdi. İç mekanda çift kat yükseklikteki camlı iç avlu, kireç taşı-granit döşeme kaplamasıyla çekici bir resepsiyon alanı sağlarken tuvalet alanları, döşemelerin ve duvarların kaliteli seramik karo kaplaması, yüksek kaliteli tesisat donanımları, elektrikli duşlar ve el kurutucular, büro alanlarında binanın genel kalitesine uygun kaplamalar kullanıldı.

87 Konut İnşaatı, Çevre ve Saha Düzenleme İşleri

87 konut ve yeni kamusal karayolu ile yaya yolları, otopark alanları, özel ve genel peyzaj işlerinin yapımı gerçekleştirildi.

Sitenin kuzey yarısına dokuzar daireden oluşan, U şekilli, üçer katlı yedi bina yerleştirilmiş; binalar, güneye cepheli olarak, dahili yeni yola bakan özel mülkiyetteki avluların etrafında düzenlendi. Binalar, Santry Avenue’ye, 3. Etaba ve Gilroy McMahon Architects firmasının 1. Etap apartman dairelerine uyumlu olarak 3 katlı tasarlandı. Binaların yan taraflarında otopark olanağı sağlandı. Arka bahçeli, ikişer katlı evlerin terasları, sitenin güney yarısıyla hizalı olup arkaları, mevcut Coultry evlerine bakıyor. Her teras, karşısındaki apartmana denk gelen, U şeklinde düzenlendi. Altyapı servis hatları site yolunun altından geçirildi. Tüm apartman daireleri, ‘kendi kapısı’na erişim olanağına ve güneye veya batıya bakan büyük teraslara sahip. Zemin katlardaki apartman dairelerinin ise özel bahçeleri bulunuyor.

73 Konut, Sosyal Merkez, Çevre ve Altyapı İşleri

73 Konutun ve sosyal merkezin tüm çevre ve saha düzenleme, altyapı ıslah işleri ile birlikte yapımı gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Fortlawn/Sheepmore sitesi, kapsamlı ve başarılı bir yenilenme sürecinden geçti. Sitede oturanlarca “Saha Islah Programı” gereğince yapılması istenilen, yol şeritlerinin kapatılması, toplum karşıtı davranışlara açık alanların bahçelere katılması, Fortlawn ve Sheepmore sınırına çeki düzen verilmesi, trafik düzenleme ve çevre peyzaj işleri yapıldı.

Balcurris I. Etap ve III. Etap – 90 Konut Ünitesi

90 evin ve apartman dairesinin, yollar ve drenaj sistemleri dahil altyapısıyla birlikte anahtar teslimi yapımı gerçekleştirildi.

Proje, ikişer ve üçer katlı evler ve apartman daireleri ile birlikte oyun sahaları, 7.555 m2‘lik kapalı bina alanı, 29.000 m2‘lik park alanı, 28.500 m2‘lik açık alanı bulunan iki parktan oluşuyor.