Placeholder
İzmir Bayraklı Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri

Kamu Özel İş Birliği yatırımları ile yakından ilgilenen GAMA Holding, yurt içi ve yurt dışında ulaştırma, hastane ve diğer KÖİ projelerini takip etmektedir. Bu kapsamda T.C Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından Türkiye’de ilk defa uygulanan Kamu Özel Ortaklığı (Public Private Partnership – PPP) Sistemi ile gerçekleştirilen Entegre Sağlık Kampüsleri Projelerinden İzmir Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü ihalesi 2012 yılında kazanılmış, 2014 yılında proje anlaşmaları imzalanmıştır. GAMA Holding ve Türkerler Holding iş ortaklığıyla hayata geçirilen İzmir Bayraklı Hastanesinin temelleri 20 Mayıs 2015 tarihinde atılmıştır.

Türkiye’deki şehir hastanelerinde en büyük ilk beş arasında yer alan, toplam inşaat alanı 631.572 m2 olan İzmir Bayraklı (2060 yataklı) hastane projesi, yapılan anlaşmalar çerçevesinde, anahtar teslimlerinden sonra 25 yıl boyunca yatırımcı ortaklık tarafından işletilecektir.

Sağlık kampüsü; Genel Hastane, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Kalp ve Damar Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Binası olmak üzere altı hastaneden oluşmaktadır.

Projenin yapımıyla ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.