Placeholder
Yönetim Kurulu

ÖMER TUNÇATA

GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkanı

GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Murahhas Üyeliği görevlerini 2018 yılından beri yürütmekte olan Ömer Tunçata, 2010-2014 yılları arasında GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Kariyer hayatına San Antonio, Texas’da H. B. Zachry firmasında mühendis olarak başlayan Tunçata, kariyerini New York’da Parsons Brinckerhoff International firmasında sürdürdü. Daha sonra Washington DC’de BDIM (Business Development and International Marketing, Inc.) firmasına katıldı ve bir süre sonra firmayı satın alarak ismini Alvensa Corporation olarak değiştirdi. GAMA’ya katılmadan önce, 25 yıl boyunca Alvensa’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO’luk görevlerini yürüttü. Lisans eğitimini 1980 yılında Texas A&M Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamladı.


A. HAKAN ÖZMAN

GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili

GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Murahhas Üyeliği görevlerini yürüten Hakan Özman, iş hayatına Koç Holding A.Ş.’de Finansal Analist olarak başladı. 1992 yılında GAMA’ya katılan Özman, 2012 yılına kadar çeşitli görevler üstlendi ve 2012-2018 yılında GAMA Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yaptı. 1985 yılında Chapman Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans, 1987 yılında American Graduate School of International Management’ta yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. 1998 yılında Harvard Üniversitesi Management Development Programını bitirdi. Özman, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve TÜSİAD üyesidir.


M. ERGİL ERSÜ

GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyesi

GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyeliği ve Murahhas Üyeliği görevlerini yürüten Ergil Ersü, kariyerine 1964 senesinde GAMA’da mühendis olarak başladı. 1983 senesine kadar GAMA’da çeşitli görevler üstlenen Ersü, GAMA Endüstri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür oldu. 2003-2010 yılları arasında GAMA Holding Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, 2010-2017 yılları arasında da GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Ersü, 1963 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünden lisans, 1964 yılında yüksek lisans derecelerini aldı. 1974 yılında İsviçre IMD’de Yönetici Gelişim Programını tamamladı. Ersü, Türkiye Müteahhitler Birliği ve İntes (Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası) Yüksek Danışma Kurulu Üyesidir.


SÜREYYA YÜCEL ÖZDEN

GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyesi

GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Süreyya Yücel Özden kariyerine 1962 yılında the US Corps of Engineers (TUSEG) de başladı. Daha sonra U.S. International Engineering Corporation (IECO) da bir süre görev yapan Özden 1964 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü’ne atandı. 2001 yılına kadar Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı, TÜGSAŞ (Azot Sanayii T.A.Ş.), TEKEL, Maliye ve Gümrük Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı ve Türk Telekom kuruluşlarında üst düzey pozisyonlarda hizmet verdi. Kamudaki görevlerinin yanı sıra 1983-2019 yılları arasında GAMA Holding’de çeşitli görevler üstlendi. Bunun yanında 2013 yılına kadar Dünya Enerji Konseyi Türk Millî Komitesi’nde ve 2016 yılına kadar da DEIK Enerji İş Konseyinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Özden, ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden lisans ve yüksek lisans derecelerini aldı. İkinci yüksek lisans programını Londra Imperial College’da tamamladı. Özden, Dünya Enerji Konseyi Türk Millî Komitesi Derneği ve Yollar Türk Millî Komitesi üyesidir.


MEHMET ARTUN

GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyesi

2020 Haziran ayı itibarıyla GAMA Holding Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Mehmet Artun, kariyerine 1970 yılında PTT Genel Müdürlüğü Teknik İşler Dairesi’nde başladı. 1972’de GAMA Endüstri’ye katılan Artun, 2009 yılına kadar GAMA Endüstri Genel Müdürlüğü ve GAMA Endüstri Yönetim Kurulu üyeliği dahil olmak üzere farklı üst düzey yöneticilik pozisyonlarında yer aldı. GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanında GAMA Holding Risk ve Uyum Yönetimi Koordinatörlüğü görevini de sürdürüyor. Lisans eğitimini 1970 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamladı.