Placeholder
Yönetim Kurulu

ÖMER TUNÇATA

GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkanı

GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Murahhas Üyeliği görevlerini 2018 yılından beri yürütmekte olan Ömer Tunçata, 2010-2014 yılları arasında GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Kariyer hayatına San Antonio, Texas’da H. B. Zachry firmasında mühendis olarak başlayan Tunçata, kariyerini New York’da Parsons Brinckerhoff International firmasında sürdürdü. Daha sonra Washington DC’de BDIM (Business Development and International Marketing, Inc.) firmasına katıldı ve bir süre sonra firmayı satın alarak ismini Alvensa Corporation olarak değiştirdi. GAMA’ya katılmadan önce, 25 yıl boyunca Alvensa’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO’luk görevlerini yürüttü. Lisans eğitimini 1980 yılında Texas A&M Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde tamamladı.


A. HAKAN ÖZMAN

GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili

GAMA Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Murahhas Üyeliği görevlerini yürüten Hakan Özman, iş hayatına Koç Holding A.Ş.’de Finansal Analist olarak başladı. 1992 yılında GAMA’ya katılan Özman, 2012 yılına kadar çeşitli görevler üstlendi ve 2012-2018 yılında GAMA Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yaptı. 1985 yılında Chapman Üniversitesi İşletme Bölümünde lisans, 1987 yılında American Graduate School of International Management’ta yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. 1998 yılında Harvard Üniversitesi Management Development Programını bitirdi. Özman, TED Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve TÜSİAD üyesidir.


MEHMET ARTUN

GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyesi

2020 Haziran ayı itibarıyla GAMA Holding Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Mehmet Artun, kariyerine 1970 yılında PTT Genel Müdürlüğü Teknik İşler Dairesi’nde başladı. 1972’de GAMA Endüstri’ye katılan Artun, 2009 yılına kadar GAMA Endüstri Genel Müdürlüğü ve GAMA Endüstri Yönetim Kurulu üyeliği dahil olmak üzere farklı üst düzey yöneticilik pozisyonlarında yer aldı. GAMA Holding Yönetim Kurulu Üyeliği’nin yanında GAMA Holding Risk ve Uyum Yönetimi Koordinatörlüğü görevini de sürdürüyor. Lisans eğitimini 1970 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamladı.