Placeholder
Kocaeli Hastane Yatırım ve Sağlık Hizmetleri

Kamu Özel İş Birliği yatırımları ile yakından ilgilenen GAMA Holding, yurt içi ve yurt dışında ulaştırma, hastane ve diğer KÖİ projelerini takip etmektedir. Bu kapsamda T.C Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından Türkiye’de ilk defa uygulanan Kamu Özel Ortaklığı (Public Private Partnership – PPP) Sistemi ile gerçekleştirilen Entegre Sağlık Kampüsleri Projelerinden Kocaeli Entegre Sağlık Kampüsü ihalesini 2012 yılında kazanılmış, 2014 yılında proje anlaşmaları imzalanmıştır. GAMA Holding ve Türkerler Holding iş ortaklığıyla hayata geçirilen Kocaeli Hastanesinin temelleri Şubat 2017’de atılmıştır.

Türkiye’deki şehir hastanelerinin en büyük ilk beşi arasında yer alan, toplam inşaat alanı 383,192 m² olan Kocaeli (1.180 yataklı) hastane projesi, yapılan anlaşmalar çerçevesinde, anahtar teslimlerinden sonra 25 yıl boyunca yatırımcı ortaklık tarafından işletilecektir.

Sağlık kampüsü; Genel Hastane, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Kalp ve Damar Hastanesi, Onkoloji Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Binası olmak üzere altı hastaneden oluşmaktadır.

Projenin yapımıyla ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayınız.