2×150 MW Khabat Kombine Çevrim Santrali, Ünite 1 ve 2, Irak

2×150 MW Khabat Kombine Çevrim Santrali, Ünite 1 ve 2

Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Elektrik Bakanlığı için Erbil’de 2×150 MW elektrik üretim kapasitesinde 2 Fuel Oil/Dizel Fuel Oil Kazan ve 2 Buhar Türbini-Jeneratör Seti ile elektrik üreten termik elektrik santrali EPC projenin yapımını POSCO E&C ana yüklenici olarak üstlenildi. GAMA Güç Sistemleri POSCO E&C firmasının alt yüklenicisi olarak projeyi gerçekleştirdi.Kazan, Buhar Türbini, Kondenser, FGD, Dağıtılmış Kontrol Sistemi (DCS) ve Kazan Besi Suyu pompalarının tasarım ve satın almaları POSCO kapsamında yer aldı.

Ana buhar ve kondensat/Kazan besi suyu sistemleri tasarımı POSCO’da olmakla beraber boru ve ekipman satın almaları GAMA kapsamında yer aldı. Bu sistemlerin haricinde santralin mekanik ve elektrik BOP sistemlerinin tasarım ve satın alması, tüm bina ve altyapı işlerinin tasarım ve satın alması ve sahadaki yapım-montaj işleri GAMA tarafından gerçekleştirildi.

Santralin tamamlanması ile birlikte yıllık 1,600 GWh enerji üretimi Irak’a önemli bir katkı sağladı ve ülkedeki enerji güvenliğini iyileştirdi.

Location Icon
Konum

Erbil, Irak

Client Icon
İşveren

K. Irak Bölgesel Yönetimi Elektrik Bakanlığı

Contractor Icon
Genel Müteahhit

POSCO E&C (Alt Yüklenici: GAMA Güç Sistemleri A.Ş.)

Duration Icon
Proje Süresi

79 Ay (Eylül 2013 - Şubat 2020)