Khurais Gaz ve Petrol Ayrıştırma Tesisi

Khurais Projesi, 3 bölgenin (Khurais, Mazalij ve Abu Jifan) petrol yataklarını ve petrol işletmelerini adı altında topluyor. Bölgede yüzlerce kuyu ve 4 adet gaz/su ve petrolü birbirinden ayıran ön rafi nasyon tesisi (GOSP) mevcut. Ham petrol, ikisi Khurais’te bulunan bu (GOSP) tesislerden geçerek son işlemler için Abqaiq’te bulunan tesislere pompalanıyor.

GAMA Endüstri, Gaz ve Petrol Ayrıştırma Tesisinin tüm inşaat, altyapı, üstyapı, mimari, elektro-mekanik işleri ve tesisin devreye almaya hazır hale getirilmesi işlerini gerçekleştirdi.

Ma’aden Sülfürik Asit Tesisi

Her biri 5.000 ton/gün kapasitesinde 3 adet sülfürik asit üretim tesisi ve bu tesislere hizmet eden ortak kullanım alanları olmak üzere 4 ana kısımdan oluşan projenin yapım işleri GAMA Industry Arabia Ltd. tarafından gerçekleştirildi.

3×600 MW Shoaiba IWPP Faz-3

Her biri 600 MW kapasitesinde 3 adet kazan, 3 adet elektrostatik filtre, 1 adet kül boşaltım sistemi ve 1 adet yardımcı kazan mekanik montaj işleri ile touch-up boya işleri gerçekleştirildi.

Tasnee Polietilen Tesisi

Suudi Arabistan’ın Jubail bölgesinde Tasnee idaresi tarafında yaptırılmakta LDPE (düşük yoğunluklu polietilen) ve HDPE (yüksek yoğunluklu polietilen) tesislerinin inşaat, çelik yapı, ekipman, boru ve izolasyon montaj işleri Tecnimont Arabia Ltd.’nin alt yüklenicisi olarak GAMA Industry Arabia Ltd. tarafından gerçelşetirildi.

Rabigh Çimento Fabrikası Kapasite Artırımı

Kireçtaşı kırıcısından çimento paketleme binasına kadar olan 7.000 ton gün kapasiteli yeni klinker hattı yapımı, mevcut üretim hatlarına bağlantıların yapımı ve yeni güç santralinin yapımı gerçekleştirildi.

Petro-Rabigh Polietilen Tesisi, PC1 – PE Tesisleri

250.000 Ton ve 350.000 Ton üretim kapasiteli EPPE ve LLDPE Polietilen Üretim Tesisi kapsamında yer alan iki adet reaktör binası, proses binası, ekstrüzyon binası, hammadde ve ürün silo yapıları ve siloları, trafo binaları ve proses dışı yardımcı binaların; inşaat, çelik montaj, ekipman montaj, boru imalat, boru montaj, boya ve izolasyon işlerinin yapımı GAMA Industry Arabia Ltd. tarafından gerçekleştirildi.

N18 Ennis Çevre Yolu ve N85 Batı Geçiş Otoyolu

N18 ulusal anayolun Dromoland’de Fergus çevre yolunun bittiği noktadan Crusheen’in 4 km güneyinde Cragard’a kadarki bölümünün yapımı ile N85 batı geçiş yolunun Claureen’den güneye doğru uzanıp, N68 yolunu Cahircalla’da, mevcut N18 yolunu Kiladysert’de kestikten sonra Killow’da yeni N18 doğu çevreyoluna bağlanacak şekilde yapımı gerçekleştirildi.

Bu projenin yapımı GAMA Construction Ireland Ltd. tarafından yürütüldü.

100+147 Adet Konut ve Sosyal Tesisler

Balgaddy projesi kapsamında 100+147 apartman, dubleks ve teraslı konut yapımı gerçekleştirildi.

Konutlar engelli insanlar, tek kişi veya büyük ailelere yönelik olacak şekilde çeşitlendirildi. Proje, konut kooperatifleri, konut kuruluşları veya bireysel taleplere cevap vermek üzere planlandı. Projenin yerleşimi Balgaddy A ve B projelerinin devamı niteliğinde ağaçlıklı yollar etrafındaki konutlar ile diğer tarafında Balgaddy-D projesi konutları ile çevrelenmiş bir parktan oluşuyor. Proje çeşitli mimarlar ve Güney Dublin County Council tarafından geliştirilen, Güney Lucan Bölgesi’nde 600 konut yapımını içeren master konut projesinin bir parçasıdır. Balgaddy B ve C projelerinin ana konsepti kullanılmayan bölgelerde yoğun yaşam mekanları oluşturuyor. Balgaddy E projesi ise Güney Dublin County Council için orta yoğunlukta 100 konut ve 2 alışveriş merkezini içeriyor.